ІІ група
Завдання на тему: «Сто чудес України»
|
|
- Усенко Валентина
- Лаврішина Ірина
- Москаленко Олександр
- Нетавська Анастасія
- Лозова Ірина
- Рахлій Олег
- Москаленко Олександр
- Гончарук Михайло
- 1. Зібрати відомості з групи ( можна провести анкетування) про ті місця в Україні, де учні відпочивали. Зібрати фотографії, найцікавіші історії оформити як нарис. Надрукувати і оформити як публікацію.
- 2. Віднайти в українській поезії вірші, присвячені Україні та її містам, селам, пам'ятним місцям. Укласти збірку. Можна вносити в збірку і вірші учнів групи.
- 3. Створити презентацію про найкрасивіші місця України ( 7 чудес). Підготувати виступ- захист презентації.
- 4. Створити колаж , мистецький виріб, картину на задану тему. Презентувати його.
- 5. Знайти інформацію про ті 7 чудес, які були визнані в Україні.(Інтернет).
Робота Усенко Валентини
Ластівчине гніздо
На мисі Ай-Тодор на місці сучасного палацу в античні часи існував храм. Потім цю місцевість захопили племена таврів. Вже в ХІХ сторіччі тут зводиться садиба. На початку ХХ століття ці землі дісталися бакинському нафтовому магнату – барону В.Шнейгелю. На його замовлення в 1911 – 1912 роках створюється романтичний замок-палац, який своїми формами повністю відповідає назві «Ластівчине гніздо». Хоча сам автор називав його Палацом кохання.
Чомусь вважається, що споруда на скелі з'явилася у другому десятилітті минулого сторіччя. Насправді їй майже 130 років. Невідоме навіть ім'я першого власника – якраз того, хто наважився першим побудувати дачу на цьому скелястому п'ятачку.
Свій нинішній вигляд «Ластівчине гніздо» отримало завдяки нафтовому промисловцеві баронові Штейнгелю.
Проект нового будинку був замовлений інженерові і скульпторові Леоніду Шервуду, синові архітектора Володимира Шервуда, автора Історичного музею на Червоній площі в Москві.
У 1927 році Ластівчине гніздо мало не загинуло під час сильного землетрусу. Були два поштовхи серед ночі. Перший — слабкий, ніби застережливий, примусив людей вийти з будинків, що допомогло уникнути багатьох жертв. Другий поштовх ударив в повні дев'ять балів.
Тільки у 1967-68 роках, через сорок років після землетрусу, робочі «Ялтаспецстрою» виконали ремонт, не розбираючи стін.
Керував операцією архітектор І.Г. Татієв. Сьогодні відновлений замок офіційно визнаний пам'ятником архітектури минулого сторіччя.
Рахлій Олег
Віртуальний підручник з української літератури "Еврика!"
Проект
|